Õhupallisõitu jahib juba paarsada inimest

EV100 õhupall tõusis Vabaduse väljakult õhku.

FOTO: Liis Treimann

Paide teatri "Eesti jumalate“ lavastuse suures auhinnamängus, mida aitab läbi viia lavastuse meediapartner Järva Teataja, on end registreerinud juba pea kakssada inimest.

Auhinnamäng, kus loositakse välja kuumaõhupallisõit üle Vargamäe väljade, piknik Kirna mõisakohvikult ja suurlavastuse „Eesti jumalad“ piletid kahele inimesele, ootab end kirja panema  veel 1. maini.
 
Paide teatri eesmärk on pakkuda elamusi ja kogemusi. Seda nii teatrisaalis kui ka väljaspool nummerdatud istmeridu. Nii otsustati „Eesti jumalate“ eel pakkuda kahele inimesele enneolematut elamust ja lennutada nad sinimustvalgel kuumaõhupallil suvist Eestimaad vaatama. Kuumaõhupallid on meile tuttavad ehk muinasjuttudest, ent vähe on neid, kel on olnud elus võimalus korvi ronida ja kõrgustesse tõusta. 
 
Auhinnamängu registreerunuilt oleme küsinud lisaks harjumuspärastele andmetele ka seda, mis meenub neile esimesena, kui keegi ütleb „Eesti“. 
Paistab, et enim paneb „Eesti“ mõtlema loodusest, rohelisest metsast, sinisest taevast, viiskümmend vastajat on kirjutanud vastuseks „kodu“. Ent nende, vahest ootuspäraste vastuste kõrval, oleme juba saanud ka detailsemaid mälupilte – üdini koduseid, ürgtuttavaid. 
 
Nii leidub vastuste hulgas „Kaunid rabad ja üks ehtne eestlane, kes ei karda maal elada ega pelga maatööd.“ Aga ka „Panin praegu silmad kinni ja ütlesin mõttes "Eesti" ja silme ette tuli president Toomas Hendrik Ilves Tommy Cashiga ossikükki tegemas. Natuke järele mõeldes on selles stseenis nii mõndagi eestlaslikku. President on meie maal ka tavaline inimene nagu iga teine, rahvale lähedal, mitte mõni kõrgel ja kaugel hõljuv pühak, pelgamata natuke kõrvale astuda etiketist. See sümboliseerib hästi väikese Eesti ühtehoidvust. Pisut "freaky" Tommy Cash näitab jällegi, et igaüks meist on natuke veidrik, kes kukeseene- või MMSi-usku ning kes töönarkomaan või hipster Viljandi Folgilt. Kui olla avatud, mahume kõik sõbralikult ühele pildile ära. Ja see ongi minu Eesti!“ 
 
Auhinnamängu saab end kirja panna 1. maini, võitja selgub 8. mail. Registreerumine ja lisainfo Paide teatri koduleheküljel www.paideteater.ee/eesti

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles