Aravete doonoripäev ei toonud ülemäärast tunglemist

Doonoripäev

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Neljapäevane doonoripäev Aravetel oli korraldajate sõnul võrdlemisi tagasihoidlik. Külastusi oli 21 ja tervislik seisund lubas verd loovutada 18 doonoril.

Doonorlus on heategevus, mis ei nõua palju aega ega vaeva ning sellega saaksid hakkama paljud meist. Doonoripäeva külastamiseks tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ning väikesele puhkusele pärast vereandmist. Vereandmine on valutu ja ohutu protseduur, mille käigus võetakse doonorilt 450 ml verd – see on kõigest 8% kogu täiskasvanu inimese verest, mis taastub keskmiselt 72 tunni jooksul.

Järgmised doonoripäevad Järvamaal on 14. mail kl 10.30-15 Paide muusika- ja teatrimajas ning 6. juunil kl 10.30-13.30 Koeru kultuurimajas.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18-60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Viimasest vereandmisest peab olema möödunud meestel 60 päeva ja naistel soovituslikult 90 päeva. Vereloovutusele tulles tuleb kindlasti kaasa võtta pildi ja isikukoodiga isikut tõendav dokument.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles