Koeru vereloovutuspäevale jõudis üle 30 doonori

Doonoripäev.

FOTO: Dmitri Kotjuh

Neljapäeval oli Koeru kultuurimajas doonoripäev.

Verekeskuse kommunikatsioonispetsialist Elina Riispapp ütles, et neil oli Koerus 36 külastust ja tervislik seisund lubas verd loovutada 32 doonoril.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Meestel peab kahe vereloovutamise vahel olema 60 päeva ja naistel soovitavalt 90 päeva.

Verd andma minnes võta alati kaasa fotoga isikut tõendav dokument! Samuti soovitatakse kaasa võtta doonoritunnistuse (väike punane kaart), mis antakse Sulle kolmandal vereloovutuse korral. Doonoritunnistusele on märgitud Sinu veregrupp, doonori kood ja järgmine soovitatav vereloovutuse aeg.

Vereloovutusele eelneval ja samal päeval tuleb tarbida rohkesti mahla või vett ning süüa väherasvast toitu. Enne vereloovutust tuleb kindlasti süüa! Sobivaim aeg vereandmiseks on kaks-kolm tundi pärast söömist

Järgmine Järvamaa doonoripäev on Paide muusika- ja teatrimajas 27. veebruaril kl 10.30-15. (JT)

Tagasi üles
Back