Keskkonnaraha toel saavad Aravete ja Paide soojatorustikud paremaks

Soojatorustik.Foto on illustreeriv.

FOTO: Arvet Mägi

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetab 44 soojusmajanduse projekti, mis vähendavad õhusaastet ja muudavad kütmise efektiivsemaks. 11,8 miljoni eurose toetuse abil uuendatakse katlamaju ja soojustorustikke ning luuakse täiendavaid ühendusi.

 

„Projektide tulemusena väheneb summaarselt õhku paisatava fossiilse CO2 kogus 17 530 tonni aastas,“ selgitab toetuse kasulikkust keskkonnale KIKi projektikoordinaator Kristjan Kalda.  

31 torustike renoveerimise ja täiendavate ühenduste loomise projekti tulemusel ehitatakse 32 kilomeetrit soojustorustikke ja suurendatakse 2 693 MWh/a ulatuses nende energiatõhusust. Toetuste kogusumma on 6 146 907 eurot. Näiteks uuendab Järva Haldus soojustorustiku Aravetel (277 775 eurot), ka Paides rajab Enefit Green kolme kaugküttevõrguga liituja pärast uut soojatorustikku (24 240 eurot). 

KIKile saabus soojusmajanduse taotlusvoorude tähtajaks 52 taotlust kogusummas 12 934 720 eurot. Taotlema olid oodatud soojusettevõtjad, kohalike omavalitsuse üksused või kohaliku omavalitsuse üksusele kuuluvad äriühingud. Toetumeetme töötas välja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning toetust antakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest. Endiselt on KIKis Euroopa Liidu struktuurivahenditest avatud taotlusvoor kohalikele omavalitsustele soojusmajanduse arengukavade koostamiseks.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles