Ööpäevaga lisandus 2 positiivset testi

Koroonaviiruse drive-in testimine Paides

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 748 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 0,3 protsenti ehk 2 inimese testi tulemus osutus positiivseks. Järvamaale uusi diagnoosituid ei lisandunud. 

Rahvastikuregistri andmete järgi laekusid mõlemad positiivsed testi tulemused Harjumaale (Tallinnasse). 

20. juuni hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kaheksa inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Tänaseks on haiglates COVID-19 haigusjuhtum lõpetatud 383 juhul 370 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 1758 inimest. Neist 1347 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (76,6%), 411 inimese puhul (23,4%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 102 000 esmast testi, nendest 1 981 ehk 1,9 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Järvamaal on tehtu 2627 testi. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata Terviseameti koroonakaardilt.

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tagasi üles