Sisukord
Järva Teataja
Paberleht

Riigikogulane soovitab terviseriski tõttu arvamusfestivali ära jätta

2 min lugemist
  • Koroonaoht. Kalle Grünthal usub, et festivaliga kaasneb nakatumine
  • Linnapea sõnul on korraldajad kõiki nõudeid arvestanud ja ärajätmisel pole alust
  • Festivali korraldaja sõnul on iga inimene sisenendes üle loetud
Tänavune arvamusfestival on koroonaviiruse tõttu üksnes Paide Vallimäel. FOTO: Kaspar Pokk/Kanal 2

Eesti Konservatiiv­sesse Rahvaerakonda kuuluv riigikogulane Kalle Grünthal on seda meelt, et suureneva koroonaohu ennetuseks peaks Paide linnapea nädala lõpul peetava arvamusfestivali ära jätma, nagu tema otsusel peeti naiste rahvuskoondise treeningulaagri viimane võrkpallilahing spordihallis ilma publikuta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Tegin linnapeale ettepaneku kõigi turvalisuse huvides jätta ära arvamusfestival, kuhu broneeritud priipääsmete järgi tuleb kummalgi päeval kokku 4000 inimest, kellest suurem osa saabub väljastpoolt Järvamaad,» selgitas ta. «Ütlesin linnapea Priit Värgile, et tema võimuses on näidata üles tippjuhile omast tarkust, nii nagu Eesti ja Läti naiste võrkpallikoondiste mängul, mis linnavõimude sekkumisel peeti ilma publikuta.»

Grünthali ütlust mööda lisanduvad veel pääsmeteta õhtustele järelpidudele saabujad, kelle hulk on tegelikult teadmata. «Jah, olen nõus, et värskes õhus on võimalik mingil määral tagada turvalisus, kuid õhtustel pidudel koos alkoholi tarbimisega on reeglid ununenud ning ollakse ikkagi ninapidi koos,» lausus ta.

08.08.2020 13.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto