Laupäevase Järva Teataja tutvustus
Digilehest loe lugusid alates keskööst rubriigist "Paberleht"

FOTO: Järva Teataja

Laupäevane Järva Teataja kirjutab:

* Anete Lukken ja Ly Kotkas on Paide koolitüdrukud, kes lahendasid suve jooksul mitu kriminaallugu ja seiklesid ringi põnevates kohtades. Seda kõike tegid nad end raamatute lummusse lubades ja lugemisele teistest lastest rohkem aega kulutades. Järvamaa keskraamatukogu korraldas ka sel suvel tavaks saanud suvelugemist, milles pakkus välja Eesti autorite tunnustatud uusloomingut kahest viimasest aastast. Valida oli umbes paari­saja raamatu vahel. Kõige sagedamini käisid sedapuhku raamatukogus Hillar Hanssoo põhikooli V klassi õpilane Anete Lukken (11) ja Hammerbecki põhikooli IV klassi õpilane Ly Kotkas (10), kes lugesid kahe peale läbi 110 raamatut.

* Kevadel, mil kultuurielu üle Eesti kontserdi- ja teatrimajades sunnitult soiku jäi, jagus vähemalt Paide muusika- ja teatrimajas tegemist omajagu. Publiku- ja üritustevaene aeg kulus remondile ja töid jagus – väikesest saalist kuni keldrini.

* Viisu kergliiklustee ehituse käigus silla rajamine üle Vodja jõe on ajanud ärevusse kalasõbrad, kes kardavad, et jõe põhjas ja kallastel tehtavad kaevetööd võivad peletada kudemisele kogunevaid forelle. Halvemal juhul ummistada setetega ehituskohast sadakond meetrit allavoolu jäävad koelmud.

* Paari nädala pärast pakib Paidest pärit Maris Prii (38) kohvrid ja lendab San Franciscosse Eesti välisinvesteeringute keskuse Ameerika välisinvesteeringute ja äriarenduse värske juhina maailma iduettevõtluse Mekast Eestisse investoreid meelitama. «Minu töö Silicon Valleys on suhelda USA investorite ja korporatsioonidega, kel on soov paigutada raha, ning veenda neid investeerima Eestisse kõrge lisandväärtusega tootmis- või arendusüksuste ja töökohtade loomisse,» selgitab Maris Prii reipal ilmel.

* Tundub, et koroonatesti tegemine seisab meist paljudel varem või hiljem ees. Hirmu- ja õudusjutte sellest, kuidas proovi võttes tikk läbi ninasõõrme ajude vahele lükatakse, ringleb igasuguseid. Kas jutud ka tõele vastavad, seda teavad 3765 (eilse seisuga) järvalast, kes siiani proovi on andnud. Tunnistan, et olen üks neist inimestest ja tegin proovi suuresti uudishimust. Põhjus oli lihtne. Koroonahaigete lisandudes ning laste kooli- ja lasteaeda minnes hakkasin kuulma siit ja sealt, et proovide andmine käib Paides nüüd hoopis teisti kui kevadel.

* «Ma olen nii õnnelik! Ma elan sellist elu, nagu olen soovinud. Mul on kõik olemas – tore pere, kodu ja nüüd ka unistuste töö (loe: oma nahakunstistuudio),» õhkab Paide käsitööline Hele Kingisepp. Vastvalminud stuudio tähendab talle unistuse täitumist.

* Kevadel lõppes COVID-19 põhjustatud piirangute tõttu taidlejatele laulu-, tantsu- ja pilliproovide hooaeg tavapäratult vara. Viiruse hirmus tuli ära jätta nii mõnigi kontsert­etendus, pidamata jäi ka pika traditsiooniga maakonna laulu- ja tantsupidu. Sügishooaja eel ollakse aga endiselt teadmatuses – kuidas edasi, sest viirus pole kuhugi kadunud ja mõnigi juhendaja pole kindel, et tänavu kollektiivi üldse kokku saab. Järvamaa kultuurikalender hakkab küll tasapisi üritustega täituma ja kollektiivid on välja hõiganud, et alustavad uut hooaega.

Tagasi üles
Back