Sisukord
Järva Teataja
Paberleht

Kool vahetas papitükid plastkaartide vastu

2 min lugemist
  • Igal aastal e-õpilaspiletit uuendama ei pea, õpilane saab selle kolmeks aastaks
  • Uste lukusüsteemi haldab majandusjuhataja veebi vahendusel
Türi ühisgümnaasiumi XIb klassi õpilased Anneli Krais (vasakul) ja Kristiina Nuhkat teavad, et e-õpilaspiletit tuleb iga päev kaasas kanda, muidu võid end hommikul lukustatud ukse tagant leida. FOTO: Dmitri Kotjuh

Iga uue õppeaasta alates tuleb koolidel tegeleda hulga paberitega, väga ajamahukas on ka koolitäie õpilaste õpilaspiletite uuendus. Alates käesolevast õppeaastast on Türi ühisgümnaasium vähemalt sellest murest prii, sest on võtnud kasutusele e-õpilaspiletid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Papist õpilaspiletid, millele tuli kanda käsitsi õpilase andmed, kleepida foto ja tembeldada, samuti igal aastal kehtivust pikendada, on möödanik. Nüüd on kooliperel taskus plastkiipkaardid, mis kannavad sama teavet nagu endised kaardid. Peale sellele, et see on isikustatud kaart, millega õpilane saab eri kohtades oma koolis õppimist tõendada, on see ka uksevõtme eest, millega koolimajja sisse pääseda.

Direktor Katrin Puusepa meelest oli juba ammu selleks aeg. Nähes, kui palju oli vaeva, et igal sügisel koguda kokku vanad piletid, muretseda uued blanketid, koguda kokku uute õpilaste dokumendipildid ning täita iga õpilaspilet käsitsi, pidas ta aja kokkuhoiu mõttes kasulikumaks tellida koolile e-piletid, mis paljudes Eesti koolides juba mõni aasta kasutusel olnud.

29.09.2020 03.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto