Arvamusfestival ootab veel nädal aega aruteluideid

Järva Teataja
Copy
Arvamusfestivali teine päev.
Arvamusfestivali teine päev. Foto: Dmitri Kotjuh

Arvamusfestivali programm saab kokku avaliku ideekorje tulemusena, mis algas 1. märtsil. Seoses sõjaga Ukrainas, otsustati ideekorjet nädala võrra pikendada, et kõik soovijad jõuaksid oma idee programmi esitada. Ideekorje uus lõpptähtaeg on 20. märts.

„Võrreldes mõne nädala taguse ajaga, mil ideekorjet planeerisime, on maailm kardinaalselt muutunud. Ukrainas toimuv on meid kõiki raputanud ning paljud aktiivsed kodanikud, kes ideekorjes osaleda soovivad, on olnud pühendunud Ukraina inimeste aitamisele. Festival toimub alles suvel ning arusaadavalt on praegu olnud palju pakilisemaid teemasid, millega tegeleda. Üksjagu inimesi on palunud ideekorjes osalemiseks lisaaega. Tulime neile vastu ja pikendasime ideekorjet nädala võrra,“ rääkis Arvamusfestivali eestvedaja ja programmijuht Kaspar Tammist.

Tema sõnul on Arvamusfestival ka õige koht Ukrainas toimuva mõtestamiseks ning laiemalt demokraatia ja meie ühiskonna tuleviku üle arutamiseks. „Tänane maailmas valitsev ärev olukord tuletab taas meelde kui oluline on avatud suhtlus erinevate osapoolte vahel. Läbi aegade on suured kriisid olnud seotud ebapiisava või teadlikult manipuleeriva suhtlusega, kus üht osapoolt kas üldse ei kuulata või väänatakse tõde vastavalt enda huvidele. Seda olulisem on, et meie oma ühiskonnas erinevatel teemadel ausalt ja avatult arutada saame. Loodame, et programmi jõuavad ka mitmed praegust olukorda analüüsivad teemad, mis laiemalt lahti rääkimist ja selgitamist vajavad,“ ütles Tammist.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles