L, 28.01.2023

Kaheksandikud tutvuvad kutsehariduskeskuse erialadega

Eva Klaas
, reporter
Kaheksandikud tutvuvad kutsehariduskeskuse erialadega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paide Hillar Hanssoo põhikooli kaheksanda klassi õpilased Laura-Liisa Ismael (vasakult), Angela-Lisett Koel ja Laura Väli kahe lõõriga telliskorstna ladumist õppimas.
Paide Hillar Hanssoo põhikooli kaheksanda klassi õpilased Laura-Liisa Ismael (vasakult), Angela-Lisett Koel ja Laura Väli kahe lõõriga telliskorstna ladumist õppimas. Foto: Dmitri Kotjuh

Sel nädalal oli Järvamaa kutsehariduskeskuses õppureid tavapärasest rohkem. Omadele lisaks omandasid seal teadmisi Paide Hillar Hanssoo põhikooli õpilased, kes tegid tutvust mitme erialaga.

Kooli ligi 60 kaheksanda klassi õpilast õpivad aasta jooksul viis nädalat kutsehariduskeskuses. Igal nädalal teevad nad lähemat tutvust kas maaelu, autonduse, IT-, ehituse või logistika-teeninduse valdkonnaga. Kõik, kes korralikult õppetööst osa võtavad, saavad kevadel oma esimese tähtsama haridust tõendava dokumendi – kutsevaliku õppekava läbimist tõendava lõputunnistuse.

Õppetöö käib gruppides. Need, kes sel nädalal õppisid näiteks autondust, saavad järgmine kord teadmisi mõnel muul alal, olgu siis ehitusest või ITst. Nii käivad kõik noored viie nädala kestel Paide või Särevere õppekohas.

Märksõnad
Tagasi üles