Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Sõnnikulaotus lumele tõi kaasa inspektorite huvi

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Keskkonnainspektsioon menetles 2015. aastal 143 veeseaduse nõuete rikkumist, millest 49 olid seotud põllumajandusega, peamiselt sõnniku, silo ja väetiste hoidmise või käitlemisega. Teise suurema grupina võib välja tuua reo - ja heitvee käitlemise nõuete rikkumised, millega kaasnes 25 menetlust.

Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõunik Leili Tuul ütles, et Keskkonnainspektsiooni Järvamaa büroo menetles 2015. aastal kolme veeseaduse rikkumise juhtumit. «Kontrollimiste käigus tuvastati, et Paide vallas asuva põllumajandusettevõtte sõnnikuhoidla ei mahuta 8 kuu sõnnikukogust, Koeru vallas asuva põllumajandusettevõtte silohoidla ei vasta nõuetele, Türi vallas asuva põllumajandusettevõte laotas sõnnikut keelatud ajal lumele,» täpsustas ta.

Antud veeseaduse rikkumiste lahendiks on rahatrahv 340-1600 euroni.

Järvamaa büroo hinnangul rikkumised üldiselt siiski vähenevad. «Ettevõtjad on teadlikumad ja investeerivad tasapisi silo ja sõnniku hoiustamise ehitistesse,» kinnitas ka Tuul. (JT)

Tagasi üles