Koeraomanik kempleb agarate loomakaitsjatega

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Rauno Agu

Ühe Karinu külas elava koera ümber käib lahing – loomakaitsjad sunnivad omanikku neljajalgsest sõbrast loobuma, kuigi peremees on täitnud kõik looma eluks vajalikud tingimused.

Sämmi (pildil) on ligi nelja-aastane pruunika karvaga koer. Ta elab oma peremehe tuttavale kuuluval kinnistul, kus nii koera peremees kui ka majaomanik teda söötmas käivad. Sämmi veedab enamiku ajast ketis olles, aga aeg-ajalt käiakse temaga ka jalutamas. Kuuti tal küll pole, kuid soovi korral saab ta minna kuuri alla varju. See koer kuulub Järva-Jaani vallavolikogu liikmele Ardi Selgele.

Mõne kuu eest leidis Selge Sämmi elukoha juurest koti koerakrõbinaid, mille juurde oli kirjutatud kiri. Paberil seisis viisakalt, et kui koerale on uut kodu tarvis, siis peaks omanik võtma ühendust paberile märgitud telefoninumbril. Selge helistaski sellele numbrile. Tema eesmärk polnud aga koerast loobuda, vaid hoopis teada anda, et Sämmil on kodu olemas ning loomal pole kindlasti uut elukohta tarvis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles