Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Järvamaa talgupäeval osales enam kui 2200 inimest

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Erakogu

Talgujuhtide täpsustatud andmetel osales tänavusel Teeme Ära talgupäeval vähemalt 52 650 talgulist, mis moodustab Eesti elanikkonnast 4%. Järvamaal toimus 100 talgust, milles osales 2232 talgulist, mis moodustab ca 7,3% maakonna elanikkonnast. Selle numbriga oleme aktiivseimate maakondade seas. Väiksemad osalusprotsendid olid suuremate linnadega maakondades.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liikme Tarmo Tüüri sõnul püstitas tänavune talgupäev rekordi nii talgute kui ka osalejate arvu osas. „Tänavuse talgupäeva kokkuvõtteks võime rõõmuga tõdeda, et koostegemise soov ei ole eestimaalaste seas vähenemas, vaid otse vastupidi – talgukevad toob päikese välja ja innustab kodukandi heaks panustama kümneid tuhandeid inimesi,“ rääkis Tüür ning lisas, et soovib talgupäeva meeskonna nimel veelkord tänada ja tunnustada kõiki osalenud talgulisi.

/ «Teeme Ära!» talgupäeva meeskond

Teeme Ära talgupäev on kujunenud Tüüri sõnul iga-aastaseks suurimaks vabatahtliku panustamise algatuseks Eestis, sest see puudutab inimestes peidus olevaid sügavamaid väärtusi, mis argirutiinis jäävad sageli tähelepanuta. „Kogu talgupäeva ettevalmistus on omamoodi müsteerium ja talgupäeva õnnestumise üks põhjuseid seisneb kindlasti selles, et korraldus ei toimu ülevalt alla, vaid initsiatiiv lähtub rohujuure tasandilt – igast inimesest ja igast kogukonnast endast,“ selgitas Tüür. „Talgupäeva õnnestumises on aga määrav roll eelkõige igas Eestimaa nurgas tegutsevatel talgujuhtidel kui aktiivsetel kodanikel, kes talguid eest veavad ja teisi kaasa kutsuvad. Inimeste hea tahe ning vabatahtlik panustamine, mida me kõik talgupäeval enam kui 2000 talgupaigas oma silmaga näeme, on mägesid liigutavalt võimas. Talgupäev aitab inimestes üles leida ja esile tõsta sügavamaid väärtuseid, mille mõju ja tähendust Eestile me mõistame tõeliselt ehk alles aastate pärast!“

Tänavu oli talgupäeva märksõnaks valmistumine: valmistumine Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks, aga ka valmistumine looduse vingerpussideks ja kliimamuutusega kaasnevateks loodusõnnetusteks, mis Eestimaad üha sagedamini puudutavad. Üheks üleskutseks oli lipuväljakute korrastamine ja lipumastide püstitamine, et seada Eestimaa lipuehtesse. Koostöös Päästeametiga võeti fookusesse kodukandi ohtude kaardistamine ja sellest lähtuvad talgutööd, mis aitavad muuta elukeskkonda turvalisemaks ning olla meil kõigil paremini valmis võimalikeks loodusõnnetusteks.

Teeme Ära talgupäev peetakse traditsiooniliselt mai esimesel laupäeval ning iga kogukond saab ise otsustada oma talgutööd ja tegemised. 2016. aastal korraldati üle Eesti 1986 talgut, millest võttis osa 44 372 inimest ehk 3,4% eestimaalastest.

Tagasi üles