KÜSIMUS: Milliseks kujunesid järvakatele pühapäeval Põlvas peetud täiskasvanute maadluse Eesti meistrivõistlued?

Maadlus.

FOTO: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Mati Sadam

maadlusklubi Järvamaa Matimehed treener

 

Naistemaadluses, kuni 57kg tüdrukute seas tuli kolmandaks Ragne Kuurmaa (Türi). Vabamaadluses oli Helar Okas (Koeru) kuni 61kg maadlejate seas üheksas ja Kennet Künnarpuu (Järva-Jaani) kuni 86kg maadlejate seas seitsmes.

Nädal varem toimusid Tartus aga Eesti õpilaste meitrivõistlused kreeka-rooma maadluses. Karel Kuurmaa ja Timor Arusaar võitsid seal pronksmedalid.

Maadluses on meil praegu käimas selline põlvkondade vahetus. Vanad tegijad on lõpetanud ega harjuta enam selliselt, et tahaksid väga maakonnast väljapoole võistlema minna ja uutega läheb veel paar aastat aega. Samas, juba kreeka-rooma maadluse meistrivõistluste tulemused näitavad, et noored tõstavad pead.

Ükski meistrivõistlustel osaleja pole vilets tegija, aga nad on praegu lihtsalt liiga noored. Kennet on alles kadett ja sai oma esimestele täiskasvanute meistrivõistlustele võistlema eriloaga. Helar on juunior ja Ragne esimest aastat juunior.

Täiskasvanute vabamaadluse meistrivõistlustest võttis osa 54 maadlejat seitsmes erinevas kaalukategoorias. Igas kaalus oli tugevaid tegijaid ja kui mitte midagi muud, siis finaalid olid küll finaalide väärilised.

Me ei nukrutse, vaid oleme mõtetega juba järgmistes võistluste. Kohe ootab Rakkes ees noorte vabamaadluse seeriavõistluse „Nublust nabiks“ teine etapp. Märtsis tulevad kadettide ja aprillis õpilaste meistrivõistlused. Sinna läheme juba medalimõtetega.

Üks meie maadlejatest, Keijo Orgvee tegi vahepealsel ajal tutvust ka sumoga ja võitis Eesti meistrivõistlustelt kehakaalus kuni 92kg pronksmedali. Hiljem selgus, et ta oli üks noorimaid osavõtjaid, alaliidust helistati ja Keijole pakuti kohta Euroopa meistrivõistlustele.

Järva Teatajale teadaolevalt tuli naistemaadluses (-76kg) Eesti meistriks ka Marta Pajula, Järva vallast pärit neiu, kes on Euroopa meistrivõistlustel kadettidest võitnud ka pronksmedali.

Tagasi üles