Paide võõrustab selle aasta viimast boccia võistlust

Paide spordihall

FOTO: Andrus Eesmaa

Pühapäeval, 15. detsembril  kell 10.30 algavad Paide spordihallis  individuaalsed boccia-meistrivõistlused, mis on ühtlasi ka selle aasta viimased võistlused. Kohale tuleb boccia-mängijaid üle Eesti.

 Boccia on  strateegiline täpsusmäng, mis on  saanud alguse Itaaliast ning sarnaneb petankiga. Lisaks on see paraolümpiamängude spordiala, mis on mõeldud väga raske puudega inimestele. Esialgu oli mäng mõeldud ajuhalvatusega inimestele, kuid nüüd on kaasatud ka sportlased, kellel on kahjustusi, mis hõlmavad motoorseid oskusi. Para-boccia't mängitakse istudes ja vajadusel on sportlasel abiline, kes ei tohi mänguväljakut näha.

Käesoleval aastal liitus Eesti Invaspordi Liit (EIL) Erasmus+ Sport projektiga “OSMOSIS”, mille eesmärk on sporditurunduse kaudu suurendada puuetega inimeste sotsiaalset kaasatust. EIL kasutab projekti võimalusi boccia arenduseks Eestis.

Kuigi para-boccia't mängitakse istudes, on Paides erandina võimalik osaleda ka seisjate klassis. Nii seisjate kui ka istujate klassis on kaks tugevust: tugevate ja nõrkade kätega võistlejad. Võistlustele kirjapanek kestab 11. detsembrini aadressil eil@eil.ee. 

Võistluste juhend!

Tagasi üles