25 aastat Mäo tulevahetusest: Politseinikud tulevad hukkunud kolleegide mälestuseks taas kokku

FOTO: Dmitri Kotjuh

Sel aastal möödub 25 aastat tulevahetusest Järvamaal Mäo ristis, milles hukkus kaks politseinikku ja kolmas sai raskelt vigastada. Reedel mälestavad Politsei- ja Piirivalveameti ja Kaitsepolitseiameti töötajad Mäo mälestusmärgi juures teenistuskohustuste täitmisel hukkunud politseinikke ja piirivalvureid.

13. detsembri õhtul kell 17 algaval mälestustseremoonial asetavad siseminister Mart Helme, siseministeeriumi kantsler Lauri Lugna, PPA peadirektor Elmar Vaher ja Kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu hukkunud politseinike mälestusmärgi juurde pärja ning sõnavõtu teeb PPA kaplan Priidu Ellam.

Tseremooniale järgneb kell 18 algav jumalateenistus ja mälestuskontsert „Kui jääb vaikseks“ Paide kirikus, kus esinevad politsei- ja piirivalveorkester ning Lõuna prefektuuri segakoor Chorus Menticum. Kontsert on tasuta ja kuulama on oodatud kõik huvilised.

Mälestussündmusi jagus ka kevadesse.

Taasiseseisvunud Eestis on teenistuskohustuste täitmisel hukkunud 23 politseiametnikku.

MÄO MÄLESTUSMÄRK

Järvamaal Mäos asuv mälestusmärk püstitati traagiliselt hukkunud Järva liikluspolitseinike Marek Lemmingu ja Argo Kivi mälestuseks, kes 15. detsembril 1994. aastal koos kolleegide Janek Tšeljadinovi ja Väino Neidoga peatasid Mäos dokumentide ja koorma kontrolliks veoauto KAMAZ. Veoauto koormaks oli eelmisel päeval Tallinnast röövitud alkohol. Koorma ülevaatuse ajal väljus veoautost Andrei Iljuhhin, kes avas politseinike pihta tule. Marek Lemming hukkus sündmuskohal, Argo Kivi suri teel haiglasse, Janek Tšeljadinov sai tulevahetuses raskelt vigastada, Väino Neido pääses ainsana vigastusteta.

Tagasi üles