Kursus õpetab peresid abistama

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Maire Raidvere

FOTO: Kristo Kivisoo / Järva Teataja

Uuel aastal hakkavad Paides kohtuma erialade spetsialistid, et õppida paremini peresid abistama. Nimelt koostöös pereterapeut Tiit Kõnnusaarega toimub Paides pereteraapia algkursus.

Koolituse juba läbinud Järvamaa haigla õendusjuht Maire Raidvere täpsustas, et koolitus on mõeldud neile spetsialistidele, kes töötavad või hakkavad töötama teiste inimestega ja kes klientide/patsientide paremaks abistamiseks vajavad teadmisi perekonna psühholoogiast ja pereteraapiast. «Kursuse toimumise eelduseks Paides on teatud arvu õppijate olemasolu,» sõnas ta.

Raidvere kogemuse põhjal väärvivad kiidusõnu nii kursuse ülesehitus, sisu ja ka professionaalsed koolitajad.  Koolitust korraldab Eesti Pereteraapia Koolituskeskus ning kursuse käigus saavad osalejad näiteks teadmisi pere arenguetappidest ja pere tõhusa toimimise mudelitest, samuti perekriiside põhjustest ja neist ülesaamise viisidest. Koolitusel vahelduvad teoreetilised loengud praktilise tegevusega omandatu kinnistamiseks. Koolitus lõpeb kirjaliku tööga, mille sisuks on ühe perekonna analüüs õpitud materjali alusel.

Tagasi üles