Koeru keskkooli direktori kohuseid täidab uus inimene

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare
  • Keset õppeaastat koolile direktorit leida on keeruline
  • Direktori asemik on kogemustega haridustöötaja
  • Kõik osapooled peavad direktori küsimuses veel kevadel aru pidama

Jaan Kabinile pole Koeru keskkool sugugi võõras, sest sinna on teda varasemalt toonud koostööprojektid. Küll aga püüab ta uues ametis kiiresti tuttavaks saada kooli tavade, õpetajate ja õpilastega.

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Eile hommikul nagises Koeru keskkooli direktori kabineti tool üle pika aja, sest sellel võttis istet uus direktori kohusetäitja Jaan Kabin, kes tüürib kooli seni, kuni leitakse uus juht.

Järva valla abivallavanem Tiina Oraste ütles, et Koeru keskkool on detsembri keskpaigast olnud juhita ja juba enne seda tekitas juhtide vahetus teatavaid pingeid. «Selline peata olek pole ühele koolile kuidagi hea ja olukorrale tuli leida lahendus,» sõnas ta.

Oraste lisas, et varem väljakuulutatud konkurss direktori ametikoha täitmiseks nurjus ja on selgemast selgem, et keset õppeaastat seda uuesti välja kuulutada pole mõtet. «Oleme uurinud ka teiste koolide kogemusi samasugustes olukordades ja saanud vastuseks soovitusi, et targem on korraldada konkurss ikkagi kevadel, kui kooliaasta lõpp on ukse ees,» lausus ta.

Tagasi üles