Sisukord
Paberleht
Postimees

Vanalinn jäi kohvikuta

2 min lugemist
  • Maja vahetas omanikku
  • Probleemid töötajate leidmisega
  • Priit Põder ruumieksperimendi tegijaid ei süüdista
  • Väiksematele kohvikutele pakuvad kõige suuremat konkurentsi tanklad
Püüdis küll: veel kevadel tõi Vana- linna kohviku juht Priit Põder uuendusena klientidele ka salatibaari, et lisaks kohvile-koogile ka veidi toekamat suutäit pakkuda. Klientide arv aga sellest ei kasvanud ning uuest nädalast suleb kohvik uksed. FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Veel tuleval esmaspäeval, mil Paide kesklinnas suvel väldanud ruumieksperimendile kontserdiga punkt pannakse, saavad linlased muusika nautimise kõrvale kohvi ja kergeid snäkke soetada Vanalinna kohviku väliletist, ent pärast seda jäävad toidukoha uksed suletuks. Veidi üle nelja aasta hubast kohvikut pidanud ettevõtja Priit Põder teeb kesklinnas selle äriga lõpu.

Tellijale Tellijale

Põder sõnas kommentaariks, et tegelikult hakkas ta sulgemisplaane mõlgutama juba eelmisel aastal, pealegi oleks lähiajal nii ehk naa lõppenud ka rendileping, ent jätkas siiski äriga ka sel suvel.

Teade kohviku tegevuse lõppemisest tuli linnarahvale siiski üsna ootamatult. Selle põhjuseks nimetas Põder asjaolu, et maja, kus ta kohvikule ruume rentis, on vahetanud omanikku ja seda ootavad ees uued tuuled. Vähemalt esialgu pole vastne omanik Põdra teada kohviku jätkamisest huvitatud. «Mis ruumidest edasi saab, ma ei tea. Esialgu arvasin, et tuleb uus rentnik ja kohvik jätkab tegutsemist, sisustus on ju olemas. Uus omanik ei tahtnud sisustusest mitte midagi ja põhimõtteliselt jäävad talle tühjad seinad. Mida ta seal tegema hakkab või plaanib, seda infot mul pole,» lausus ta.

23.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto