E, 6.02.2023

Väike kirik näitas uurijatele haruldusi

Birgit Itse
Väike kirik näitas uurijatele haruldusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maksu- ja tolliameti töötajate ja aparatuuri abil selgus täpsemalt nii altariseina kui ka kujude värvigamma. Taustal oleva plokkaltari liigitavad eksperdid altariseinaga samasse ajajärku.
Maksu- ja tolliameti töötajate ja aparatuuri abil selgus täpsemalt nii altariseina kui ka kujude värvigamma. Taustal oleva plokkaltari liigitavad eksperdid altariseinaga samasse ajajärku. Foto: Erakogu

Eelmisel sügisel avastasid nad Türilt vale käega Ristija Johannese, juunis Koerus haruldase kvaliteediga krutsifiksi. Augustis olid Christian Ackermanni töid uurivad eksperdid Järva-Madisel ega pidanud pettuma.

See, et Järva-Madise kiriku altarisein on kuulsa kujuri valmistatud, kuid 19. sajandil ümber kujundatud, oli varem teada, kuid selgusetu oli, kuivõrd oli see ümber ehitatud.

Üks projekti koordinaatoreist, kunstiajaloolane Tiina-Mall Kreem, täpsustas, et nad soovisid lähemalt uurida puunikerdustöö kvaliteeti, samuti asjaolu, kas praegu ühekorruseline altarisein on kunagi olnud kahekorruseline. «Selgus, et seda siiski polnud ümber ehitatud ja see oligi algselt ka ühekorruseline,» märkis Kreem.

Märksõnad
Tagasi üles