Sisukord
Paberleht
Postimees

Rännak laulupeo radadel

5 min lugemist
  • Inimesed tunnevad end laulupeol vabamalt
  • Suurest peost räägitakse ülivõrdes
  • Laulupeo kogemust õpid hindama vanemast peast
Koeru keskkooli muusikaõpetaja Aino Linnas koos kooripoistega laulupeo rongkäigus. FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Viimase laulupeo emotsioonid on värskelt meeles ning nüüd jäädakse ootama uut. On palju neid, kes juba mitukümmend aastat laulupeol käinud ning noori juhendanud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aino Linnasel, kes on juba pool sajandit olnud Koeru keskkooli muusikaõpetaja, jagub muljeid küllaga. Tema osales saja-aastaseks saanud laulupeol ning võttis osa ka tänavusest 150. aastapäeva juubelipeost.

50 aasta tagune laulupidu oli Linnasele viperusi täis. Kuigi ta pidi kaheksakuuse haige lapsega koju jääma, otsustas ta viimasel hetkel siiski lapse teiste hoolde jätta ning laulupeole minna. «Ma lihtsalt tundsin, et pean minema,» sõnab Linnas. Kohale jõuda oli tal keeruline, sest bussid olid rahvast täis ja peale ta ei mahtunud. Tema üllatuseks peatus aga üks auto ja võttis ta peale. Tumedate klaasidega autos istusid grusiinid. «Meile räägiti nendest hirmsaid jutte,» meenutab Linnas ehmatavat kogemust. Tegu oli siiski väga viisakate inimestega, kes samuti laulupeole suundusid.

13.08.2020 15.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto