P, 29.01.2023

Uurimishimulised lapsed viskasid konverentsil nalja

Anne Põder
Uurimishimulised lapsed viskasid konverentsil nalja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Möödunudaastasel Paide raekojas kulmineerunud väikeste kodu-uurijate tänukonverentsil kokku võetud tööde teemaks oli «Naer on terviseks» ja konkursil osalejad said koos tagasi saadud töödega lugeda väikest hinnangut tehtule.
Möödunudaastasel Paide raekojas kulmineerunud väikeste kodu-uurijate tänukonverentsil kokku võetud tööde teemaks oli «Naer on terviseks» ja konkursil osalejad said koos tagasi saadud töödega lugeda väikest hinnangut tehtule. Foto: Anne Põder/Järva Teataja

Seda, et uurimust kirjutades nalja saab, ei juhtu iga päev. Aga just seda kogesid eelmisel reedel Paides tänupäeval kokku saanud väikesed kodu-uurijaid. Oma vanemate, vanavanemate ja sugulaste naljalugusid kirja pannes olid nad kõik saanud kõhutäie naerda.

Aravete keskkooli VII klassi õpilane Maris Toropov ütles, et kui õpetaja Janne Palu tegi talle ettepaneku oma suguseltsi nalju uurida, punnis ta esiotsa vastu. «Viimaks võtsin asja ette. Kui oma vanematelt ja sugulastelt lapsepõlve naljade ja naljakate juhtumiste kohta pärisin, sain aru, kui huvitav on nende lugusid kuulata,» lausus ta.

Toropov kaasas uurimistöösse ka vanavanemad ja nii läks asi veelgi naljakamaks. «Ma ei osanud aimatagi, et ühe uurimuse kirjutamine on sedavõrd lõbus,» sõnas ta.

Märksõnad
Tagasi üles