iDeal kampaania

Järvamaa loodusfotograaf tegi parima pildi

FOTO: Ingmar Muusikus

Loodusfotovõistluse Vereta Jaht tänavuseks võidutööks kuulutati Ingmar Muusikuse foto oranže hambaid välgutavast koprast. Fotovõistluse žürii välja valitud pildid jäävad RMK Tallinna kontori aatriumisse üles kuni 8. novembrini.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Võistluse peakorraldaja Tiit Hundi ütlust mööda on erinevalt mõne mehe tänavusest seenesaagist Vereta Jahi saak arvestatav. «Esindatud on nii imetajad, linnud, kalad, kahepaiksed kui ka putukad – ning erinevalt mõnest aastast, kui jahiloom end üldse ei näita või vähemalt ühelgi pildil ei figureeri, poseerib kobras seekord mitmel ülesvõttel,» lausus ta.

Nii ka võidutööl, mille autori Ingmar Muusikuse selgitusel ei näidanud kopraluure Tänassilma jõe luhal ei langetatud puid, paisu ega kuhilpesa, kuid oli tallatud ja söödud rohtu. «See andis lootust. Laupäeva varahommikul oligi kobras jõel, kuid kadus siis silmist. Võis arvata, et ta ronis luhale värsket rohtu närima. Näha teda ei olnud,» lausus ta. Pildistajal oli keeruline end lagedal maastikul varjata ja vaikselt liikuda, iga järgnev samm võis kopra ära peletada. «Pinge püsis laes, seda enam, et keskkond ja valgus olid ideaalsed. Kui hakkasin põõsa tagant välja astuma, kükitaski kobras otse ees keset värsket kastepiiskades orast, käpad kenasti rinnal, nina püsti ja oranžid hambad nähtaval,» meenutas Muusikus foto saamislugu.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles