See räpane raha

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Artikli foto
Foto: shutterstock.com

Sellal kui Eestis kogub tuure lugu ühes kalatööstuses väidetavalt pesitsevast listeeriabakterist ning kalatooted võimaliku haiguse hirmus iga päev ostukorvi ei rändagi, ei tule ilmselt enamikule selle skandaali valguses meelde tõsiasi, et raha, mille eest poest kraami osta, on veel räpasem ja sisaldab kümneid haigusi põhjustavaid baktereid.

Rahast räägime, mõtleme ja raha kasutame iga päev. See on tavaline, aga hädavajalik vahend, et rahuldada meie tarbimisvajadusi.

Öeldakse, et raha on must. Uuringud kinnitavad, et ühel rahatähel on keskmiselt rohkem baktereid ja mikroobe kui näiteks kasutatud WC-paberil. 94 protsenti rahatähtedest kannab kaasas mikroobe ja baktereid, mis võivad teha terve inimese haigeks. Seitsmelt protsendilt rahatähtedelt on leitud baktereid, mis võivad põhjustada tervele inimesele väga tõsiseid haigusi.

Tagasi üles