Tee-ehituse käigus paljastusid keskaegsed leiud

  • Vana asulakoht osutus arvatust suuremaks
  • Arheoloogid uurivad kaevatud ala läbi
  • Ehitaja aitab arheoloogide uuringutele igati kaasa

Arheoloog Peeter Piirits puhastab Mäeküla–Sargvere jalgrattatee ehitusel maa alt välja tulnud ajaloolist koldekohta ühest Sargvere asulakoha suitsutarest. Ehitustööd piirkonnas on praegu peatatud.

FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Mäeküla–Sargvere jalgrattatee ehitusel sattus ehitaja kaevama keskaegsele asulakohale, kust sel nädalal uuringuid alustanud arheoloogid leiavad nüüd iga päev väärtuslikke esemeid. Samast piirkonnast pärineb ka kaheksa aasta eest leitud hõbeaare.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

MTÜ Arheoloogia ja Ehitusajaloo Grupp AEG arheoloog Peeter Piirits ütles, et juba paari päevaga on kaevekohtadest välja tulnud 15. ja 16. sajandist pärit hõbemünte, potikilde, sõrmuseid, konte ja elukohtade vundamente. «Pole kahtlustki, et siin kunagi asunud hajaasulas on keskajal elanud lihtsad inimesed,» sõnas ta.

See, et nimetatud piirkonnas vana asulakoht oli, polnud Piiritsa ütlust mööda kellelegi üllatus, sest suuremad väljakaevamised olid seal juba 2007. aastal. «Siit veidi eemal kaevati välja terve majapõhi, mille suurus oli 12 ruutmeetrit, ja hiljem paljastas maapõu ka hinnalise aarde, mis sisaldas hõbeehteid, klaashelmeid ja pronkskuljuseid,» lausus ta.

Tagasi üles