E, 27.03.2023

Paide «ameeriklased» tõid tänavale madalaimast madalaima auto

Kuido Saarpuu
Paide «ameeriklased» tõid tänavale madalaimast madalaima auto
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mikko Helbma elus on Ameerika autod olnud juba päris pikka aega. Eelmine auto osteti ära ja nüüd oli aeg küps mõne kena disainiga maanteelaeva tarvis. Suur, pikk ja lai, kuid madalalt istuv Buick seda kindlasti on.
Mikko Helbma elus on Ameerika autod olnud juba päris pikka aega. Eelmine auto osteti ära ja nüüd oli aeg küps mõne kena disainiga maanteelaeva tarvis. Suur, pikk ja lai, kuid madalalt istuv Buick seda kindlasti on. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Küüne- ja ripsmetehnikute juures ikka räägitakse. Palju. Maast ja ilmast. On juhtunud sedagi, et räägitakse Paidesse kolinud pesu­ehtsatest ameeriklastest, kes korraldavad ameerikapäraseid pidusid ja sõidavad vaid teisel pool Atlandi ookeani toodetud autodega.

Väiksem osa räägitust on tõde. Suurema osa võib panna väikses maakonnalinnas kiiresti levivate kuulujuttude arvele. «Kui me ameeriklased oleme, siis õppisime eesti keele ikka päris kiiresti ära,» ütleb Mikko Helbma (36) ja naerab. Ütleb täiesti aktsendita ja naerab eesti mehe naeru.

Värvilahendus määras kõik

Märksõnad
Tagasi üles