Sisukord
Paberleht
Postimees

Intervallhoid kergendab omaste hoolduskohustusi

4 min lugemist
  • Abistavat teenuse järele on suur vajadus
  • Intellektihäirega inimesed saavad aega veeta mugavates ruumides
  • Teenust saab kasutada 23 päeval kuus
MTÜ Me Hoolime Sinust avas Paides intervallhoiu raske ja sügava vaimupuudega inimeste abistamiseks. Eestvedajad Evelin Kori (vasakul) ja Pille Krause on loonud hoiukodu, kus on kõik tingimused inimeste ööpäev ringi või mõnetunniseks teeninduseks. FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Paides sellest aastast raske ja sügava vaimupuudega täiskasvanutele hoiu- ja abistamisteenust osutama hakanud MTÜ Me Hoolime Sinust on valmis vastsetes ruumides ulatama abikäe kuni 15 inimesele, et nende hooldajad saaksid käia tööl või lihtsalt puhata.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mittetulundusühingu Me Hoolime Sinust eestvedajad Evelin Kori ja Pille Krause ütlesid, et raske ja sügava intellektihäirega inimeste eest iga päev hoolt kanda on lähedastele raske kohustus. Selle kõrvalt tööl käia, täisväärtulikku pereelu elada ja kasvõi mõni tund päevas puhata on keeruline.

Sageli ei tuldagi sellega toime ja otsustatakse raske südamega viia oma lähedane hooldekodusse. ​Evelin Kori ütlust mööda saab ka teisiti. Sellises olukorras peredele mõeldes on ellu kutsutud niinimetatud intervallhoid.«See on igapäevaelu toetav teenus, mida osutatakse nädala ja päevahoiuna,» täpsustas ta. «Erandjuhtudel saab korraldada ka kodus abistamist.»

04.06.2020 06.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto