iDeal kampaania

Rattaklubi sportlased nägid koju jõudmise nimel ränka vaeva

  • Laager jäi üürikeseks
  • Kodutee kujunes vaevarikkaks
  • Koju jõudes ootas ees karantiin

Teet Kallakmaa jõudis Hispaanias treeningulaagris rattaga vändata üksnes kaks päeva ja pidi siis kiirustades koju tagasi pöörduma.

FOTO: Erakogu

Eelmiseks nädalavahetuseks Hispaaniasse rattalaagrisse jõudnud Järva-Jaani rattaklubi sportlased said kohapeal olla vaid kaks päeva ning pidid siis äreva olukorra tõttu Euroopast kiiresti koju naasma. Teekond üle mitme piiri osutus aga oluliselt keerulisemaks ja närvesöövamaks kui sinna minek.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Rattasportlane Teet Kallakmaa ütles, et see, mis Hispaanias juhtus, oli tõeline pettumus. «Käime seal oma klubiga, nagu paljud teisedki klubid, igal kevadel treeningulaagris, et hakata suveks vormi ette valmistama. Seekord saime rattaga sõita kaks päeva ja siis kehtestati Hispaanias põhimõtteliselt täielik komandanditund,» lausus ta.

Kümme Eesti ratturit jõudsid kohale reede õhtupoolikul. Esialgu pidi Kallakmaa teada laagrisse sõitma 17 inimest. «Meie läksime kolmekesi varem juba maismaad mööda minema ja jõudsime kõigist riikidest läbi nii, et keegi ei tundnud meie vastu huvi,» ütles ta. «Ülejäänud pidid lennukitega järele tulema, kuid seitse loobus sõitmisest.»

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles