Sisukord
Paberleht
Paberleht

Järvamaa kujunes Tartust pärit heategevusmatkajaile tähtsaks verstapostiks

2 min lugemist
  • Paljud möödasõitjad tervitasid neid signaalitades või autoaknast lehvitades
  • Esimese öö veetsid Sander ja Ranno Järvamaal Imavere kandis
  • Tallinna jõudsid Sander Kamenik ja Ranno Tamm teisipäeva lõunaks
Sander Kamenik ja Ranno Tamm veetsid suure osa oma heategevuslikust paarisajakilomeetrisest matkast Järvamaa piirides. FOTO: Dmitri Kotjuh

Tartu noormehed Sander Kamenik ja Ranno Tamm võtsid eelmise pühapäeva hommikul ette ligi 200kilomeetrise matka. Nad otsustasid kõndida heategevuslikul eesmärgil Tartust Tallinna. Järvamaa oli neile sel teekonnal tähtis verstapost.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Noormeeste hullumeelsena tunduv mõte tulenes soovist ennast proovile panna. Teekonna võtsid nad ette isegi perekonna teadmata. Sander Kamenik sõnas, et nad ei tahtnud enne matka algust kellelegi midagi rääkida. «Lähedased sõbrad teadsid, aga vanematele tuli see üllatusena,» lisas ta.

Needsamad lähedased sõbrad tulid Sandrile ja Rannole ka matka kõige kriitilisemal hetkel appi ning toetasid ettevõtmist täielikult. Kui teekonnast oli läbitud veidi üle poole ja väsimus oli oma töö teinud, tulid sõbrad jõuvarusid täiendama: tõid banaane, vett, saiakesi ja pähkleid. «Leppisime kokku, et ühe korra matka jooksul võivad nad meile appi tulla, ja see abi kulus sellel hetkel marjaks ära,» ütles Sander.

20.06.2020 30.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto