Sisukord
Paberleht
Paberleht

Järvamaa kutsehariduskeskuse õppekohtadele käib tihe konkurents

3 min lugemist
  • Huvi kutsehariduskeskuses õppimise vastu on kasvanud just täiskasvanute seas
  • Praeguseks on kooli esitatud üle kuuesaja sisseastumisavalduse
  • Osa õppegruppe on juba täitunud
Kooli tuleb pidevalt reklaamida. Järvamaa kutsehariduskeskus võttis osa avatud talude päevast ja tutvustas Säreveres 34 tonni kaaluvat CV9035 soomukit. Eelmisest aastast saab koolis õppida ka soomustehnika tehnik-mehaaniku erialal. FOTO: Dmitri Kotjuh

Tänavu on Järvamaa kutsehariduskeskuse õppekohtadele varasemate aastatega võrreldes esitatud märkimisväärselt rohkem avaldusi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Järvamaa kutsehariduskeskuse õppe- ja arendustöö üksuse juhataja Külli Marrandi ütlust mööda on huvi kutsehariduse vastu aastast aastasse tõusnud. «Kutseharidus on aina populaarsem,» sõnas ta.

Järvamaa kutsehariduskeskuse direktori Rein Oselini kinnitusel on huvi kutsehariduskeskuses õppimise vastu kasvanud just täiskasvanute seas. «Põhikoolijärgseid õpilasi võiks meie juurde õppima tulla rohkem. Seda tahab ka ühiskond, et noor õpiks endale midagi praktilist, millega hiljem leiba teenida,» rääkis ta. Tema sõnul soovivad tööandjad, et noortel oleks praktilisi oskusi ning tavaline keskharidus pole tänapäeval enam nii konkurentsivõimeline kui samas vanuses kutsehariduse omandamine.

23.07.2020 28.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto