Sisukord
Paberleht
Paberleht

Brasche apteegitoas nägi maailm esimest korda Eesti apteekide ajalooraamatut

3 min lugemist
  • Maailma apteekide ajalugu küünib 1700 aasta taha, Järvamaal paar sajandit
  • Raamatukaante vahel on ka Järvamaa apteekide lood kuni 1940. aastani
  • Raamatu ideest kuni teostuseni läks 30 aastat
Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi juhataja, farmakognoosia professor Ainr Raal oli üks neist, kes 25 aastat tagasi otsustas, et Eesti apteekide ajalugu peab raamatuks saama. Nüüd avaldas ta lootust, et sellele tuleb järg ning kirja pannakse apteekide ja apteekrite lood 1940. aastale järgnenud ajajärgust. FOTO: Dmitri Kotjuh

Eesti apteekide ajalool kulus ideest raamatuköiteni jõudmiseks ligi 30 pikka aastat. Neljapäeval esitleti koguteost, kus iga 1940. aastal tegutsenud 205 apteegi kohta on peatükk ja illustratsiooniks foto või paar.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paide Vee tänava apteegi juhataja Kai Kimmel ulatas raamatu koostajale Kalju Pajule tänutäheks taimekimbu. «Sõidame nädalas korra paar Võhma ja Suure-Jaani vahet ning teeääres on üks põld, mis sunnib peatuma ja korjama – seal kasvavad tatar, päevalill, mais, uba ja paljudele tundmatu harilik keerispea,» selgitas Kimmel lahti kimbu sisu.

Raamatus on Järvamaaga seostatud 14 apteeki, kuid ilmselgelt on nende sekka ekslikult sattunud Põltsamaa apteek, sest see linn pole ühegi ajaloolise tõmbetuule tõttu olnud Järvamaa osa. Üks toimetajatest, Kaidi Sarv, selgitas, et nii on märgitud Gustavsoni käsikirjas ja tegijad ei seadnud seda kahtluse alla.

13.08.2020 18.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto