L, 3.06.2023

Ervita vana laut areneb laskekantsiks

Urmas Glase
Facebook Twitter
Comments
Ervita laskeklubi (Ervita Shooting Club) juhatuse liikmed Jarkko Arhilahti (vasakul) ja Alar Sakkoolil oli nädalavahetusel võistlustega käed tööd täis, et 85 osalejale tagada sujuv korraldus. Enne koroonaaega on Ervital peetud ka mitmesaja osavõtjaga laskevõistlusi.
Ervita laskeklubi (Ervita Shooting Club) juhatuse liikmed Jarkko Arhilahti (vasakul) ja Alar Sakkoolil oli nädalavahetusel võistlustega käed tööd täis, et 85 osalejale tagada sujuv korraldus. Enne koroonaaega on Ervital peetud ka mitmesaja osavõtjaga laskevõistlusi. Foto: Urmas Glase

Ülemöödunud nädalavahetusel kukkus Ervita mõisa vastas asuva omaaegse laudakompleksi põrandale oma 20 000 padrunikesta, kui 85 praktilise laskmise sportlast üle Eesti haarasid kahe päeva jooksul kabuurist üheksamillimeetrise püstoli ja tormasid neljale võistlusrajale.

Kõigil rajale sööstnud laskjatel hoiavad silma peal neile järgnevad kohtunikud. Selle ala töökeel on inglise keel, sest ala on rahvusvaheline, nagu tihti ka võistlustel kaasa tegev seltskond. Neljal võistlusrajal tuleb märklaudu otsida hämaratest kõrvalkambritest ja suuta märki tabada ka kiikuvalt aluselt.

Ilmselt enamikule lehelugejatest pole ala harrastavate laske­sportlaste nimed tuttavad. Ervita laskeklubi (Ervita Shooting Club) juhatuse liikme Jarkko Arhilahti teada on suur osa laskureid kas politseinikud või kaitseväelased. «Keegi ei käi võistlustel vormis ja oma igapäevatööst me siin palju ei räägi,» sõnas ta.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles