Põder päästis kraavi kukkunud eaka naise

Urmas Glase
Copy
Paidelane Marko Haug tegi eksinud memme asukoha kätte juhatanud põdrast telefoniga foto, millelt ehk teravam silm leiab tee kaugemast otsast ulukit kujutava pruuni täpi.
Paidelane Marko Haug tegi eksinud memme asukoha kätte juhatanud põdrast telefoniga foto, millelt ehk teravam silm leiab tee kaugemast otsast ulukit kujutava pruuni täpi. Foto: Marko Haug

Teisipäeva hommikul Paide tehisjärve taga pikutanud ja jalutajale silma jäänud põder käivitas imena tunduva sündmuste ahela, mis viis ööpäev metsas ekselnud ja nõrkenult kraavipõhja vajunud naise elusalt leidmiseni.

«Sellele põdrale võiks memme elu päästmise eest ordeni anda ja hulka head ninaesist,» ütles paidelane Marko Haug, kes üleeile hommikul kella kümne paiku läks Paide tehisjärve taha allikate poole jalutama ning märkas tee peal lamavat põtra rahulikult rohtu söömas. «Märkasin eemal tee peal suurt pruunikat kogu lamamas, vahel justkui pead pöörates. Raske oli aru saada, kas oli karu või põder. Mõlemat on sealkandis nähtud,» lausus ta.

Haug sõnas, et ta ei julgenud esialgu karu kahtluses edasi minna. Helistas loodusfotograaf Jan Vutile, et äkki on too ligiduses ja soovib pilti teha. Jan arvanud, et küllap too on ikka põder.

Tagasi üles