Paidelane võidutses meistrivõistluste avaetapil

Anne Põder
, ajakirjanik
Copy
Meico Vettik näitas Eesti meistrivõistlustel, et on konkurentsis tagasi ja valmis võitlema parimate kohtade eest.
Meico Vettik näitas Eesti meistrivõistlustel, et on konkurentsis tagasi ja valmis võitlema parimate kohtade eest. Foto: EMF

Nädalavahetusel oli Karksi-Nuias Ainja krossirajal motokrossi Eesti meistrivõistluste esimene etapp. Laupäeval käisid rajal sooloklasside sõitjad, kelle seas oli ka mitu Järvamaa motosportlast. Kõige kiiremas, MX Open klassis teenis etapivõidu paidelane Meico Vettik.

MX Open klassi ajasõit andis aimu, et konkurents on tihe ning pjedestaalikohtade peale käib rajal tõeline lahing. Sõitjad parandasid kogu aeg oma ringiaegu ja liidrid vaheldusid. Lõpuks suutis parima aja välja sõita Gert Krestinov, ülinapilt jäi teiseks Meico Vettik ja kolmandaks Hardi Roosiorg. Vahed olid sedavõrd väikesed, et lõpuks mahtus kaheksa kiireimat sõitjat 1,1 sekundi sisse.

Esimese sõidu stardis põrkas mitu sõitjat omavahel kokku, kui kukkumisi siiski ei tulnud. Meico Vettik ütles, et ehmatusest ei pääsenud temagi. «Panin kaasvõistlejatega lenksud kokku ja midagi polnud parata, mind haagiti kaasa. Õnneks jäin püsti, kuid paraku alustasin sõitu päris tagant­otsast,» lausus ta.

Tagasi üles