Paide rallisõitja jahib rahvarallidel kõrgeid kohti

Esiveoliste masinate klassis saavutasid Ivo Aal (vasakult) ja Sander Mihkels Kihelkonna rahvarallil teise koha. Foto: Erakogu

Alles eelmisel aastal rallispordiga lähemat sinasõprust teinud paidelane Sander Mihkels on sel aastal tõusnud rahvarallidel arvestatavate tegijate sekka ning noppinud järjepanu pjedestaalikohti. Juulikuust on tal ette näidata auga välja võideldud teine koht Saaremaa Kihelkonna rahvarallilt ning nädal hiljem esikoht Antsla rahvasprindilt.

Saaremaa Kihelkonna rahvarallil võistles ta koos kaardilugeja Ivo Aaliga. Ralli kestis kaks päeva ja läbida tuli 9 katset kogupikkusega 37,05 kilomeetrit. 98 protsendi ulatuses oli tegemist kruusaralliga, kuhu Mihkels ja Aal läksid peale pehmete MRF kruusarehvidega. «Veidi ärevaks tegi, et me polnud sel aastal varem ühtegi kruusakatset selliste kruusarehvidega sõitnud. Ka auto sai alles päev varem sõidukorda. Seega oli algul avastamist palju,» rääkis Mihkels.

Rajale mindi eesmärgiga sõita võimalikult hästi ning jõuda kolme parema sekka.