Paide juuksur avas kesklinnas oma unistuste salongi

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Juuksur Krista Kull (keskel) võõrustab oma kliente uues salongis, tähistades ühtlasi oma kümnendat tööaastat Paides.

Esmaspäeval avas Paide keskväljaku äärses majas uue salongi kauaaegne juuksur Krista Kull, kes laiendab oma äri nüüd ka koolituse valdkonda.

Krista Kull on tegutsenud Paides juuksurina kümme aastat. Selle ajaga on talle tekkinud palju kliente ja järjekorrad veninud rohkem kui kuu aja pikkuseks. «Järjekord on muidugi valus teema, sest ega mullegi meeldi, kui ei saa pakkuda aega nii ruttu,  kui oleks vaja,» lausus ta. «Püsikunded panevad seetõttu juba mitu aega ette kirja.»

Sellest tulenevalt ütles Kull, et ta ei kolinud oma salongi kesklinna eesmärgiga rohkem silma paista ja kliente juurde saada, vaid vajas oma tegevuseks lihtsalt suuremat ruumi. «Pealegi tundsin, et tahan lisaks juuste lõikamisele ja värvimisele midagi muud teha. Avaramates ruumides saan läbi viia koolitusi ja õpitubasid ning tuua Paidesse oma ala asjatundjaid,» selgitas ta.

Naistele ja neidudele mõeldud õpitoad on Kulli ütlust mööda ikka juusteteemalised. Nii näiteks ootavad mannekeenpead patsipunumiskoolitusi, tooteesitlejad on tulemas nõuandeid andma  juuksehooldusvahendite kasutuse kohta. «Küllap meisterdame koos osava käsitöömeistriga ka kauneid peaehteid, et neid siis elegantselt juustesse sättida,» lisas ta.

Pealegi tundsin, et tahan lisaks juuste lõikamisele ja värvimisele midagi muud teha

Kull sõnas, et õppis tegelikult juuksuriks juba 30 aastat tagasi, kuid juuksurit temast kohe ei saanud. «Noor inimene ei tea ju, mida tahab, ja proovib erinevaid asju,» põhjendas ta.

Kümne aasta eest alustas Kull õpitud ametis tööd ja hakkas samm-sammult edasi arenema. «Siis tekkis mul ka unistus ilusast hubasest salongist, kus oleks mõnus olla nii mul endal kui ka klientidel,» lausus ta.

Seni töötas Kull Paide vanas kultuurimajas Pärnu tänava ääres ning Bermuda ärimajas Suur-Aia tänavas. «Mõlemas kohas pidin mahtuma tillukesse ruumi, kus polnud võimalik mingilgi moel oma ettevõtmist laiendada,» kurtis ta.

Keskväljak 17 ruumidest, kus varem tegutses Rüütli käsitöö­äri ja mis juba kaua aega tolmu kogudes tühjalt seisid, on Kull kujundanud endale nüüdisaegse salongi. «Lasin siia vee sisse vedada ja korraliku tualeti ehitada,» märkis ta.

Ka akendel ees olnud trellid on kadunud, turvalisuse eest seisab nende asemel hoopis turvafirma. «See ongi siin minu unistuse täitumine,» sõnas ta.

Ehkki tegemist on üüripinnaga, ei kavatse Kull kaasüürilisi võtta. «Saan ise hakkama ja teen oma tööd nagu varemgi. Käärid jäävad ikka vaid minu kätte,» kinnitas ta.

Klientide seast leiab nii naisi kui ka mehi ning ühtesid teistele eelistada pole Kullil plaanis ka edaspidi.

Avamisele tulnud Kulli kliendid ja koostööpartnerid soovisid talle edu ning rõõmustasid, et salong on nüüd suurem ja nägusam.

Paidelane Ljubov Luule Emmar ütles Kulli kiituseks, et ta õpib oma klientide juukseid ja nende eripära põhjalikult tundma ning oskab teha head lõikust, soovitada sobivat värvi ja anda head nõu. «Mina proovisin vahepeal käia Tallinna paljukiidetud salongides, kuid seal keerati mu juuksed tuksi ning lõpetasin ikka Krista juures, sest ainult tema saab mu juustega nii hästi hakkama,» lausus ta.

Paide linnapea Priit Värk märkis, et Kull on tema juuksur olnud viis aastat ning tal on rõõm näha, et ettevõtlik naine püüdleb uute eesmärkide poole.

Positiivne on Värgi meelest seegi, et uus salong tuleb Paide keskväljaku äärde, mille suhtes paljudel linlastel on hirm, et see paik sureb välja.

Tagasi üles