Õpilased päästsid üle 1700 puu

Paide gümnaasiumi poisid Martin Leotoots (vasakult), Kaarel Vene ja Gert Randoja hullavad kokku korjatud vanapaberi hunnikus.

FOTO: Andrus Eesmaa / Järva Teataja

Kakskümmend seitse Järva- ja Raplamaa kooli õpilast kogus 125 tonni vanapaberit, millega nad hoiavad ära 1786 puu maharaiumise.

Kampaania «Vanapaber 2011» kestel kogus Paide gümnaasium 23,4 tonni vanapaberit. Järgnesid Türi gümnaasium 13,1 tonni, Väätsa põhikool 10,7 tonni ja Paide ühisgümnaasium 8,5 tonniga.
Vanapaberi korjamises õpilase kohta, mis oli seekord 165 kilogrammi makulatuuri, läks esikoht Peetri põhikooli ja Sargvere lasteaia-algkooli vahel jagamisele.
Ühe puu säästmiseks tuleb koguda 70 kilogrammi vanapaberit.
Kampaania korraldaja, Väätsa Prügila projektijuht Toomas Laimets oli üheksanda kogumisaktsi­ooni tulemustega igati rahul.
Laimets on juba mitu aastat selgitanud, et algusaastate koguseid pole lootustki üle lüüa, sest siis oli pööningutel ja panipaikades palju vanapaberit, aga need kohad on nüüd tühjaks tehtud.
Paide gümnaasiumi teise klassi õpilane Martin Leotoots ütles, et kogus 731 kilogrammi vanapaberit. «Kodus kogusime terve aasta ajalehti kokku, lisaks sellele sain vanapaberit ühelt tuttavalt,» sõnas ta.
Martin tunnistas, et vanapaberi kogus oli nii suur, et tema jõud üksi sellest üle ei käinud ning ema ja isa aitasid seda Väätsa Prügilasse viia.
Martin teab, et paberit ei tohi ära visata, vaid see tuleb kokku korjata, sest siis pole tarvis uute raamatute ja ajalehtede trükkimiseks puid langetada.
Kui mitme puu elu tema 731 kilogrammi vanapaberiga päästis, Martin öelda ei teadnud, kuid usub, et sellest jätkub nii järgmise klassi õpikute kui ka kodus käivate ajalehtede ja ajakirjade tarvis.
Sargvere lasteaia-algkooli juhataja Mare Tõnisson tunnistas, et kool on väike, mistõttu pole üldarvestuses lootust etteotsa jõuda, kuid õpilase kohta on nad alati hea tulemuse teinud.
Tõnisson ütles, et vanapaberi korjamine on õpilaste seas populaarne ning seda ei kogu nad aasta ringi mitte üksnes kodus, vaid paluvad appi ka sugulased ja tuttavad.
Tõnisson tunnistas, et agarad vanapaberikorjajad on ka õpetajad. «See on tõesti terve koolipere üritus, kuid eriti tubli on olnud meie õpetaja Urve Salm,» lisas ta.
Tõnisson ütles, et juba praegu valmistuvad lapsed järgmise aasta ürituseks. «Kui vanapaberit ära andsime, siis üks laps juba arvas, et äkki ei annaks kõike ära ja jätaks midagi ka järgmiseks aastaks,» lausus ta.

TEAVE

Kampaaniatega kogutud vanapaber tonnides
2011 a. 125
2010 a.168
2009 a. 130
2008 a. 205
2007 a. 233

Tagasi üles