Jahimees leidis metsast abitu merikotka

  • Merikotkas viidi loomakliinikusse ravile
  • Pliikuulid mürgitavad korjustest toituvaid linde ja loomi
  • Kaitsealune lind vaagub elu ja surma vahel

Koigi jahiseltsi esimees Asko Osula (vasakul) andis Laimetsa kandist leitud hätta sattunud merikotka loomaarst Madis Leivitsale maaülikooli loomakliinikusse ravile viimiseks üle.

FOTO: Emili Liis Osula

Laupäeval avastas Järva vallas Laimetsa küla metsades uidanud jahimees lumevallil kössitamas uhke kotka, kes ei suutnud lennata. Majesteetlikule linnule kutsuti abi ning saadeti paranema Eesti maaülikooli loomakliinikusse.

Tellijale

Koigi jahiseltsi esimees Asko Osula selgitas, et suur lind oli mingil põhjusel hätta sattunud nende jahimaadel ning seetõttu võttis kotka leidnud mees Osulaga ühendust. «Kotkas oli pealtnäha terve ning jahimees oli tahtnud uhket lindu pildistada. Siis aga märkas, et ära lennates suutis kotkas tõusta vaid paari-kolme meetri kõrgusele ja potsatas seejärel maha tagasi. See oli selge märk, et kotkaga pole kõik korras,» selgitas ta.

Osula ütlust mööda hakkasid nad siis uurima, kes selliste suurte ja kaitse alla kuuluvate lindudega tegeleb. Ta imestas, et keskkonnainspektsiooni valvenumbrilt 1313 antud number ei vastanud ja sellelt pole ka siiani tagasi helistatud, kuid tegemist peaks olema ju valvetelefoniga. «Õnneks ei jäänud me ootama ja jõudsime erinevatele andmetele tuginedes lõpuks õige loomaarsti ja teaduri Madis Leivitsani, kes maaülikooli loomakliinikus kotkaste ja teiste kaitsekategooria lindudega tegeleb,» ütles Osula.

Tagasi üles