Sisukord
Paberleht
Postimees

Vallarahvas pannakse valikute ette

1 min lugemist
FOTO: Järva Teataja

Järva valla vallavolikogu kuulutas aasta alguses välja konkursi uue omavalitsuse vapi, lipu ja logo leidmiseks. Tähtajaks ehk veebruarikuu lõpuks laekus konkursile hulgaliselt kavandeid, mille seast esimese valiku teeb komisjon. Seejärel aga antakse võim rahva kätte, kes finalistide hulgast omale meelepäraseima töö välja saab valida.

Tellijale Tellijale

Vallavanem Rait Pihelgas ütles, et juba see, et konkursile nii arvukalt kavandeid laekus, teeb heameelt. Et omavalitsusele uue vapi, lipu ja logo leidmine oluline on, näitab seegi, et mõni konkursil osalenu esitas mitu kavandit. «Töid on erineva tasemega. On neid, kes kavandasid vappi esimest korda, aga ka neid, kellel on töö väga läbimõeldud. Samuti olid huvitavad kavanditele lisatud kirjeldused. Tahakski siinkohal suur tänu öelda kõigile, kes konkursis osalesid,» rääkis Pihelgas.

Konkursile laekunud kavandeid hakkab hindama Järva vallavalitsuse moodustatud kaheksaliikmeline komisjon, kes selgitab välja kavandite paremusjärjestuse ja valib lõppvooru kuus tööd. Nende kuue hulgast saavadki vallaelanikud avaliku hääletuse teel valida oma lemmiku. Lõplik sõna jääb öelda vallavolikogule, kes konkursitulemused ka kinnitab.

06.08.2020 09.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto