Ühe kooli ehitus määrab kahe teise saatuse

Silvi Lukjanov
, ajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Laupa põhikoolis tervitab tavapäraselt uut kooliaastat sadakond õpilast, ja õpilaste arv ei paista kahanevat.
Laupa põhikoolis tervitab tavapäraselt uut kooliaastat sadakond õpilast, ja õpilaste arv ei paista kahanevat. Foto: Tiit Reinberg / Järva Teataja

Selleks et saada riigilt Türi põhikooli ehituseks 5,2 miljonit, tahab vallavalitsus muuta kuueklassiliseks Laupa ja Käru põhikooli. Otsus on pannud rahva mässama.

Laupa põhikooli direktori Kaarel Aluoja selgitusel on vajadusest valla koolivõrku korrastada räägitud aastaid, kuid nii konkreetses sõnastuses ettepanekut sulgeda Laupa ja Käru koolis kolmanda astme õpe kuulis ta Türi vallavanema suust esimest korda vallavolikogu koalitsiooni koosolekul 5. aprillil.

Kuuldu oli Aluojale hämmastav ja häiriv. «Ma mõistan vallavalitsuse keerulist olukorda ja eelnõu koostaja vallavanema põhjendustki. Valla koolivõrk on tõesti üle jõu käiv ja selleks, et saada riigilt Türi linna kooli ehitamiseks väga vajalikku 5,2 miljonit eurot, on tarvis näidata, et vald tegeleb koolivõrgu korrastusega,» arutles ta. «Kas aga selleks peab sulgema kolmanda astme koolis, mis on jätkusuutlik ja aastaid hästi toiminud? Siin on vastuolu.»

Tagasi üles