Muuseumid annavad põhjust pidutseda

  • Pidutseda saab isegi kella 1 öösel
  • Järvamaa muuseum mõtles selgi korral lastele
  • Tammsaare muuseum pakub külastajatele ka varrutoitu
Nagu eelmisel aastal, mõtles ka sel korral Järvamaa muuseum muuseumiöö väljapanekuga lastele. Arvutite asemel on vaadata nukumajad ja poistele mõeldes on valminud juubelipeo müsteeriumi mäng. FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Sel aastal võtab muuseumiööst, mis kannab alapealkirja «Öös on pidu», osa kuus Järvamaa muuseumi, kelle kõrval on öös pidutsejatega ühinenud Roosna-Alliku ja Albu mõis ning Järva-Madise kirik.

Tellijale Tellijale

Põhjust pidutseda on sel korral rohkesti, on see siis EV100 või lihtsalt kevadsuvine õhtu. Teisalt on kõik võõrustajad pannud kokku programmi, mis võiks õhtu otsa rahvast tegevuses hoida, jättes siiski ruumi ka lõõgastusele.

Näiteks Anton Hansen Tammsaare muuseum Vargamäel on löönud käed Järva-Madise kiriku ja Albu mõisaga. Nende ühisprogramm kutsub sündi ja ristseid tähistama, sest 140 aastat tagasi sündis Anton Hansen Tammsaare ning sünd on tänapäevani üks olulisimaid hetki inimese elus. Muuseumi juhataja Reelika Räim täpsustas, et Järva-Madise kirik ja Albu mõis on kaasatud programmi seetõttu, et need kohad on otseselt kirjanikuga seotud. «Varem on vist ka Seidla tuulikuga ühsiprogrammi tehtud,» lisas ta.

04.03.2021 08.03.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto