Kogukonnad kõpitsevad toetuste eest kodukanti

E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Margit Selge näitab endise Karinu kooli spordiplatsi, mille külaselts teeb korda selleks, et rahvast koos sportima meelitada.

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

  • Kodukant toetab nelja Järvamaa mittetulundusühingut.
  • Valituks osutusid kogukonda rohkem kaasavad projektid.

Paljud kogukonnaseltsid nokitsevad projektide kallal, et kohalikku ellu uut hingamist tuua ja kodukoha ilmet parandada. Eesti külaliikumine Kodukant tegi selle mittetulundusühingutele lihtsamaks, toetades nelja Järvamaa projekti.

Suurim toetus läks Türi kogukonnaseltsile, mis kulutab saadud 4550 eurot Viljandi tänavas asuvale kogukonnamajale. Kogukonnaseltsi juhatuse liige Rainer Eidemiller täpsustas, et raha on mõeldud fassaadi korrastuseks. «Maja on suure tee ääres ja kogu aeg sõidetakse sellest mööda, seega võiks paremas mõttes silma torgata, praegu ta on selline rääbakas,» lausus ta. Hoolimata maja seisust korraldab kogukonnaselts selles mitmesuguseid üritusi.

Eidemiller lisas, et muude tööde tarvis peab selts veel projekte kirjutama, sest endisest sotsiaalmajast kooskäimiskoha ehitamiseks kulub palju materjali. Ehitusteenuse pealt säästetakse sellega, et töö teevad ära vabatahtlikud.

Edasi lugemiseks:

Oled juba tellija? LOGI SISSEvõi

Maksetingimustega tutvumiseks mine www.zlick.it/kkk

Tagasi üles