iDeal kampaania

Linna- ja kultuurirahvas muretseb Wabalinna maja tuleviku pärast

  • Pöördumisele on andnud allkirja ka tuntud muusikud
  • Praegu on esile kerkinud kaks võimalust Wabalinna maja tuleviku osas

Paides Tallinna tänavas Wabalinna maja avatud Waba kohviku üks eestvedajatest, Ave-Triin Eidemiller, valmistab selliseid toite, mis talle meeldivad ehk tutvustab mitmesuguseid taimetoite.

FOTO: Dmitri Kotjuh

Avalikule pöördumisele Paide linnavalitsuse poole, et Wabalinna maja saaks Tallinna 11 aadressil oma tegevust jätkata, kirjutas reedel alla 50 inimest. Linnavalitsus on valmis arutelu Paide kogukonnakeskuse tuleviku üle jätkama, keskendudes nii hoonele kui ka tegevuse sisule.

Tellijale

Murelike linnakodanike ja kultuuriinimeste pöördumise ajendiks on asjaolu, et Tallinna 11 hoonesse, kus seni on tegutsenud Wabalinna maja, on kavas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) toel rajada ajakeskuse Wittenstein laiendus, mis heakskiidu saanud projekti järgi tähendab hoone senise tegevuse lõppu. Pöördumisele on lisaks paidelastele allkirja andnud mitmed Eesti muusikud nagu Vaiko Eplik ja Mari Kalkun, samuti kirjanik Valdur Mikita.

Allakirjutanud leiavad, et muusikute seas armastatud kontserdipaiga ning Paide üheks märgiks kujunenud maja tulevikku puudutavate otsuste üle ei ole toimunud avalikku arutelu ning soovivad, et mitme osapoole koostöös leitaks nüüd lahendus, mis arvestaks muuseumi vajadusi, ent võimaldaks ka Wabalinna majal oma tegevust praegustes ruumides jätkata.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles