Paide ujuja tegi tiitlivõistlustel ajalugu

Heli Hiiemäe
Heli Hiiemäe Foto: Anne Põder/Järva Teataja

Ükski Paide naisujuja pole varem avaveekogus kümmet kilomeetrit kroolides võitnud Eesti meistrivõistluste medalit. Sellega sai hakkama Heli Hiiemäe, kes tuli hõbemedalile ning tegi sellega kohalike ujujate seas ajalugu.

Paide ujumisklubi sportlane Heli Hiiemäe (18) läbis Otepääl Pühajärvel kümme kilomeetrit ajaga 2:48.33,47. Esikoha võitnud Meribel Saarele jäi ta alla ligi 27 minutiga. «Seega on, mille poole püüelda,» sõnas ta.

Samas ujus Hiiemäe nii pikka maad võistlustel esimest korda. «Mul polnud eriti aimu, kuidas jaksan ja millises tempos lõpuni vastu pean,» ütles ta.