/nginx/o/2018/10/31/11539138t1hae5a.jpg)
Tänasest linastub Paide muusika- ja teatrimajas tõsielufilm, mis on löönud nii mõnegi senise rekordi.
Joosep Matjuse loodusfilmi «Tuulte tahutud maa» on isegi nimetatud eepiliseks. Filmi võtteaeg kestis üle 400 päeva aastatel 2015–2018.
Film jõudis kinodesse umbes kuu aega tagasi ja on praegu kõige rohkem vaatajaid kogunud Eesti tõsielufilm.
Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi käigus valminud linateost käis ühe kuuga vaatamas üle 22 000 inimese, senine tõsielufilmi vaatajarekord oli aastast 2007 ja kuulus filmile «Laulev revolutsioon», mis kogus 18 316 vaatajat.
«Tuulte tahutud maa» on film Eestimaa metsikust loodusest, kus vaataja ees rulluvad lahti meie kodumaa eriilmelised maastikud koos metsloomade ja tuhandete läbirändavate linnuparvedega.
Filmi peategelane on Eesti metsade suurim imetaja ja põliselanik põder. Looduse kaudu avanevad meie minevikupüüdlused ja vajadused ning meie iseloom, mida maastikud on tuhandete aastate jooksul hoidnud ja kinnitanud.
Režissöör Joosep Matjus on filmi kohta öelnud nii: «Loodus on meie identiteet ja rahvuslik uhkus – Eesti Vabariigi visiitkaart, millega me tutvustame end välismaailmale. Oma kodumaa puhtast ja metsikust loodusest on teinud filmi pea iga ennast hindav Euroopa riik.
Puutumata loodus on rahvuslik aare, mida tuleb hoida, ja puhta keskkonna olemasolu on märk riigi elujõulisusest.
Eestlaste hinges on rabade vaikus, seal voolavad rahulikud jõed, kohavad põlismetsad ja meri kogub tormilaineid.
Seisame ühiskonnas väga põhimõttelise küsimuse ees: kas säilitada meie riigi looduse puhtus ja liigiline mitmekesisus või ohverdada see meie materiaalse heaolu nimel? «Tuulte tahutud maa» on ood Eestimaa loodusele ja eestlaste loodustunnetusele.»
Paide muusika- ja teatrimajas näeb «Tuulte tahutud maad» 1. novembril kell 18, 4. novembril kell 16 ja 7. novembril kell 18.
«Tuulte tahutud maa» 2018
Tootja: Wildkino
Režissöör: Joosep Matjus
Operaatorid: Joosep Matjus, Atte Henriksson
Produtsent: Riho Västrik
Eelarve 210 000 eurot
Allikas: Postimees