Sisukord
Paberleht
Postimees

Maja sai valmis, aga nüüd tuleb sellest kodu teha

6 min lugemist
  • Jõuluajal kodu kaotanud pere ehitas aastaga kodu uuesti üles
  • Õnnetuse põhjustanud saatuslik viga oli tehtud õhkkamina paigaldusel
  • Põleng kiirendas unistuste kodu rajamise plaane
Andres Alev ja Kadi Luik ning nende lapsed Aliise ja Armin tunnevad end uues avaras kodus iga päevaga üha mõnusamalt. FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

2017. aasta jõulude ajal oma kodust Roosna-Allikul tulekahjus ilma jäänud Kadi Luige ja Andres Alevi pere kolis hiljaaegu üles ehitatud majja tagasi. Uus eluase on küll ilus ja avar, kuid kodutunne ei teki üleöö. See tuleb perel nüüd uuesti luua.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kadi Luik (32) ütles, et ehkki ehitajad lubasid esimese hooga maja augustis või vähemalt sügisel valmis jõuda, lootsid nad ise tagasihoidlikult, et ehk saavad jõuludeks koju tagasi. «Kõik ei lähe alati plaanide järgi. Liiati kui tegemist on ehitusega ja selle kulgemine ei sõltu sinust,» lausus ta.

Jõulud võtsid Kadi ja Andres vastu küll uues kodus ja magasid öögi seal ära, kuid sissekolimisega tuli veel kuu aega oodata. «Jätsime jõuluõhtu järel ehitajatele köögikapile kausiga piparkooke. Ütlesin tütrele, et siis ehk teevad onud maja kiiremini valmis. Tüdruk võttis sõnasabast kinni ja päriski mõni päevi hiljem, et noh, kas nüüd on kodu valmis,» meenutas Kadi naljatamisi.

23.05.2020 27.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto