Sisukord
Paberleht
Paberleht

Väätsa saab kauaoodatud jalgrattatee

3 min lugemist
  • esimest korda räägiti Pika tänava äärde kõnnitee rajamisest juba 2011. aastal
  • Mõnede kinnistute omanikud soovisid projekti teha väikseid täiendusi
  • EASist on tee ehituseks eraldatud 271 000 eurot, Türi vald lisab sellele 51 000
Väätsa Pika tänava jalg- ja jalgrattatee kavandatav ehitus kõrvaldab ohtliku olukorra, kus jalakäijatel ja jalgratturitel tuleb kitsukest teed jagada autodega. FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Väätsalased teavad rääkida lugusid, kus alevikus maanteega ühtival Pikal tänaval liiklejail on eluga pääsemiseks tulnud suurte veoautode eest teepervelt lumehange hüpata või jalgrattaga kõrvalteele pöörata. Seetõttu on ka jalakäijatele ja jalgratturitele mõeldud eraldi teest aastaid räägitud. Sel suvel võib aga kõik muutuda.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Väätsa endine vallavanem Lauri Läänemets ütles, et Pika tänava ääres või siis selle läheduses elab suur hulk inimesi. Seetõttu ongi see tänav üha enam kasutatav. «Seda mööda käivad lapsed kooli, rahvamajja ja spordikeskusesse ning sama teed kasutatakse ka Eesti jalgrattamuuseumisse jõudmiseks,» märkis ta.

Läänemetsa ütlust mööda on tegemist ühtlasi ka maanteega, mis tähendab, et liiklustihedus on seal küllaltki suur. Eriti hirmutavalt võivad liiklejatele mõjuda sealt läbi sõitvad veoautod, mis tekitavad teepervel kõndijatest või jalgratturitest lähedalt möödudes tugeva küljetuule. «Ennekõike on Pika tänava äärde jalg- ja jalgrattatee rajamine oluline just ohutuse eesmärgil,» lausus ta.

27.10.2020 29.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto