P, 4.12.2022

Koeru lapsed tunnetavad paljajalu erisugust pinnast

Anne Põder
Koeru lapsed tunnetavad paljajalu erisugust pinnast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Koeru kooli lapsed võtsid viimasel koolipäeval julgelt jalad paljaks ja kõndisid püüdlikult nii tennispallidel kui ka kiviklibul. Nii mõnigi üllatus, kui mõnus võib mõni materjal talla all tunduda.
Koeru kooli lapsed võtsid viimasel koolipäeval julgelt jalad paljaks ja kõndisid püüdlikult nii tennispallidel kui ka kiviklibul. Nii mõnigi üllatus, kui mõnus võib mõni materjal talla all tunduda. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Eile paterdasid Koeru keskkooli algklassilapsed paljajalu vastavatud tunnetusrajal, et kogeda, mis tunne on erineval pinnasel ringi joosta. Selle teadmisega on neil nüüd hea suvevaheajale vastu minna, et julgeda jalatsid põõsa alla visata ja paljajalu ringi joosta.

Karola Mürk IIb klassist sõnas, et talle tundub jala all kõige pehmem ja mõnusam sambla- ja kunstmurukate. «Hästi terav on puukoor, sealt tahaks kohe ära astuda. Kiviklibu pole ka kuigi meeldiv,» ütles ta.

Karola lisas, et nende klass tegi tunnetusrajal samblakastikese. «Kogusime sammalt õpetaja tagaaiast. Seda oli seal päris palju. Rajal sättisime samblatutid üksteise kõrvale, et oleks mõnus astuda. Nüüd on sinna kõrvalt kastist kivitükke sisse pudenenud ja see ajab segadusse, et miks sammal mõne koha pealt torgib,» selgitas ta.

Märksõnad
Tagasi üles