Sisukord
Paberleht
Paberleht

Külarahvas avab raamatukogu

3 min lugemist
  • Raamatukogu eesmärk ei ole ainult raamatuid laenutada
  • Praegu on uues raamatukogus umbes 200 raamatut
  • Järva-Madisel elab ametlikult 76 inimest
Järva-Madise raamatukogu uus hingamine on võimalik tänu mitme põlvkonna koostööle. Malle Pau oma lastelastelaste Karl Sebastiani (1 a) ja Hanna Karoliinaga (7 a). FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Väikeste külaraamatukogude sulgemine pole enam ammu mingi uudis. Poed, postkontorid ja raamatukogud panevad uksed lihtsalt kinni ja vabandus on alati ühesugune: elanike arv väheneb ja pole enam mõtet teenust pakkuda. Järva-Madisel ujutakse aga vastuvoolu ja kohalike elanike eestvedamisel saab paari nädala pärast seal taas raamatuid laenutada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Raamatukogu taasloomise idee autor Malle Pau rääkis, et ettevõtmise eesmärk on säilitada traditsioone. «Meie kunagine raamatukogujuhataja Laine Rannu oleks saanud sel aastal saja-aastaseks. Seega mõtlesime, et oleks tore ühendada tema mälestamine raamatukogu taasavamisega.»

Pau meenutas, et Laine Rannu oli erakordne naine, tänu kellele toimis raamatukogu väga pikka aega. «Rannu töötas Järva-Madisel aastatel 1950–1984. Ta elas üle ka kunagise kõrtsi ja raamatukogu põlengu, kust ta õnneks eluga pääses,» rääkis ta.

27.10.2020 29.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto