Sisukord
Paberleht
Paberleht

Muuseum sai esimese uue eksponaadi

2 min lugemist
  • Teler maksis 750 rubla
  • Praegu seisab muuseumi ainus kasutamata eksponaat hoidlas
  • Värviteler polnud Nõukogude ajal ka odav lõbu
Eesti ringhäälingumuuseumi direktor Juhan Sihver loodab, et peagi saab muuseumi ainsat uut eksponaati ka külastajatele näidata. FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Ligemale paarkümmend aastat Türil tegutsenud Eesti ringhäälingumuuseumis on palju raadioid, telereid ja muud tehnikat, mis ringhäälinguga kokku käib. Nagu muuseumis ikka, on need vanad asjad. Kriim siin ja mõlk seal. See on ka loomulik, sest need eksponaadid on oma töö juba aastakümneid tagasi ära teinud ja saabunud muuseumisse nii-öelda vanaduspõlve pidama.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nüüd jõudis muuseumisse esimest korda aga päris kasutamata eksponaat. Seda tänu Pärnumaa mehele Jaanile, kes 6. juulil 1990 ostis endale uue värviteleri Горизонт 61ТЦ-410. Jaani vanal teleril polnud küll midagi viga, kuid kuna tekkis võimalus uus pildimasin osta ja rahaga polnud nagunii midagi targemat teha, otsustas Jaan võimalust kasutada. Ta mõtles, et jätab uue teleri seniks kasti, kuni vana hinge heidab, siis on hea kohe järgmine tööle panna.

Vana teler ei tahtnud aga kuidagi otsa lõppeda ja näitas truult pilti seni, kuni meie kaupluselettidele jõudsid juba välismaised masinad. Need töötasid puldiga – oli ju suur asi, et kanali vahetamiseks ei pidanud ennast enam tugitoolist püsti ajama.

27.10.2020 29.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto