T, 28.03.2023

Muuseum sai esimese uue eksponaadi

Tiit Reinberg
Muuseum sai esimese uue eksponaadi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti ringhäälingumuuseumi direktor Juhan Sihver loodab, et peagi saab muuseumi ainsat uut eksponaati ka külastajatele näidata.
Eesti ringhäälingumuuseumi direktor Juhan Sihver loodab, et peagi saab muuseumi ainsat uut eksponaati ka külastajatele näidata. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Ligemale paarkümmend aastat Türil tegutsenud Eesti ringhäälingumuuseumis on palju raadioid, telereid ja muud tehnikat, mis ringhäälinguga kokku käib. Nagu muuseumis ikka, on need vanad asjad. Kriim siin ja mõlk seal. See on ka loomulik, sest need eksponaadid on oma töö juba aastakümneid tagasi ära teinud ja saabunud muuseumisse nii-öelda vanaduspõlve pidama.

Nüüd jõudis muuseumisse esimest korda aga päris kasutamata eksponaat. Seda tänu Pärnumaa mehele Jaanile, kes 6. juulil 1990 ostis endale uue värviteleri Горизонт 61ТЦ-410. Jaani vanal teleril polnud küll midagi viga, kuid kuna tekkis võimalus uus pildimasin osta ja rahaga polnud nagunii midagi targemat teha, otsustas Jaan võimalust kasutada. Ta mõtles, et jätab uue teleri seniks kasti, kuni vana hinge heidab, siis on hea kohe järgmine tööle panna.

Vana teler ei tahtnud aga kuidagi otsa lõppeda ja näitas truult pilti seni, kuni meie kaupluselettidele jõudsid juba välismaised masinad. Need töötasid puldiga – oli ju suur asi, et kanali vahetamiseks ei pidanud ennast enam tugitoolist püsti ajama.

Märksõnad
Tagasi üles